M&M – Magda i Marcin

Jesteśmy szczęśliwym i udanym małżeństwem z długim stażem. Mamy różne pasje, które realizujemy oddzielnie, kilka z nich jest wspólnych a jedną na pewno największą dzielimy od początku „Nas”. To podróże! Planowanie podróży, nawet tych które się nie odbędą to prawdziwa frajda. Wielokrotnie siadaliśmy nad mapą – częściej tą wirtualną – i rysowaliśmy trasy, wyszukiwaliśmy kolejne miejsca, które musimy odwiedzić, sprawdzaliśmy ceny hoteli i lotów. Jeśli tu trafiłeś to na bank robisz tak samo.

Przygoda i Wygoda

To właśnie my. Trochę ogień a trochę woda. Mężczyzna i Kobieta. Chaos i porządek. Marcin gna dalej a Magda szuka plaży na której można poleżeć i poczytać książkę. To co mogłoby spowodować rozpad, nas scala. Wiemy, że jesteśmy różni i świadomie szukamy kompromisu i elementów wspólnych. Jeśli plaża to w okolicy musi być gdzie nurkować lub się wspinać. Jeśli ładny hotel to z basenem i torem bobslejowym obok. Wiemy, że jest wiele takich par – to powszechne zjawisko. Przecież nie można zgadzać się we wszystkim – było by strasznie nudno lub ktoś nie byłby szczery. Zresztą wierzymy, że różnice to nie powód żeby się od razu kłócić. Z tych różnic wynika to jak podróżujemy i jak spędzamy czas.

A jak podróżujemy?

Nasz sposób na podróże wynika z kompromisów, które zawarliśmy ze sobą. Może być to pewnym zaskoczeniem dla niektórych osób ale nie powiemy jak podróżować najtaniej i najszybciej. Nasz blog nie jest po to. My raczej staramy się podróżować w miarę wygodnie, bezpiecznie i w swoim tempie. Raczej podróżujemy z walizką niż z plecakiem (choć zdarza nam się). W przeszłości jeździliśmy z biurami podróży dziś zdecydowanie sami. Raczej wynajmujemy samochód niż jeździmy stopem. Raczej wybieramy hotel a nie hostel.

Dla nas w podróży liczy się droga a nie cel – nie gnamy z miejsca na miejsce z wycieczką objazdową. To gdzie szukamy oszczędności to lot – przeglądamy okazje i promocje i kupujemy bilety z dużym wyprzedzeniem. Korzystamy ze zniżek, programów lojalnościowych i usprawnień ale bez przesady. Szkoda nam często czasu na skupianie się na takich sprawach – życie jest za krótkie żeby tracić czas na rzeczy mniej istotne.

MEET THE WORLD – Poznawanie Świata

Dlaczego założyliśmy bloga? Poznawanie świata to jest coś co nas nakręca i powoduje, że kolejny dzień w pracy nie jest zły bo jest środkiem do celu jakim jest kolejna wyprawa. Wiele osób nas pytało o szczegóły naszych podróży i stąd zrodził się pomysł na tą stronę i inne nasze aktywności. Jadąc w jakieś miejsce chcemy poznać je dogłębnie i zrozumieć, dotknąć, skosztować i posmakować. Czasami smak jest słodki, czasami gorzki ale zawsze ciekawy. W naszych opowieściach czasami wracamy do archiwalnych podróży – zaznaczamy wtedy kiedy byliśmy bo wiele miejsc na świecie zmieniło się od tego czasu.

Po raz pierwszy w życiu

Kiedy ostatni raz robiłeś coś po raz pierwszy w życiu? Jesli odpowiedź to: „Dzisiaj” to znaczy, że za Tobą świetny dzień. Życie jest ciekawsze jeśli szukasz nowych doznań. To jedna z motywacji naszych podróży, mamy swoją listę rzeczy, których chcemy doświadczyć w życiu i sukcesywnie ją realizujemy. Robienie czegoś po raz pierwszy w życiu jest dla nas permanentną motywacją.

Masz pytania lub fajny pomysł?

W podróżach lubimy poznawać ludzi i ich historie. Jesteśmy dobrymi słuchaczami, teraz sprawdzamy na sobie i na Was czy jesteśmy dobrymi opowiadaczami świata. Jeśli macie jakieś uwagi, wskazówki lub pomysły na wspólne działanie to skontaktujcie się z nami.  Napisz do nas

Pin It