Dubaj to park rozrywki dla dorosłych. Wystarczy mieć pieniądze i można szaleć do woli. Zebraliśmy w jednym miejscu listę rzeczy, które na pewno warto zrobić w tym niestandardowym arabskim mieście. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ubędzie nam parę groszy na koncie. 

1. Odwiedzić Burj Khalifa

Tylko 60 sekund dzieli parter do 124 piętra na Burj Khalifa. 60 sekund w windzie umila nam film o Dubaju i okolicach. 60 sekund w oczekiwaniu na podziwianie makiety z wysokości najwyższego budynku na świecie. Jedyne 829 metrów wysokości. Taras widokowy znajduje się na 555 metrach.
Warto wydać 135 Dirhamów na spoglądanie na Dubaj z tej wysokości. Kto ma akrofobię powinien zostać w windzie.. Budynek to doskonała i imponująca konstrukcja i elegancko wykończona. Nie dziwi to, kosztował majątek a Giorgio Armani był projektantem niższych pięter.

2. Zorganizować wypad na pustynię

Obowiązkowo! Safari na pustyni! To jest jedna z głównych atrakcji wypadu do Dubaju. Czerwony piasek ciągnie się w po horyzont. Grzbiety wydm wdzięczą się przed obiektywem. Promienie zachodzącego słońca nadają wyjątkowego klimatu na tym bezludziu. Pustynia to obok oceanu jedna z takich przestrzeni, która pokazuje siłę natury i ogrom naszej planety.

3. Przejść się wieczorem po Dubai Marina

Najbardziej futurystyczny deptak jaki widzieliśmy. To tutaj można przespacerować się wzdłuż kanału po którym pływają jachty za miliony monet, spektakularnie rozciągają się wieżowce i przyciągają zapachy kuchni z całego świata. To również dzielnica z luksusowymi apartamentami i hotelami. Marina w nocy budzi się do życia a w ciągu dnia jedynie łodzie kołyszą się leniwie.

4. Poplażować w La Mer

La Mer to jedno z naszych ulubionych miejsc w Dubaju. Zostało otwarte w październiku 2017 r. i już zdążyło sobie wyrobić markę. Świetne restauracje, dwie plaże do wyboru, mnóstwo atrakcji. Spokojnie można spędzić tutaj cały urlop. Miejsce zdecydowanie ma swój charakter i jest wyraziste. Doskonale widać stąd także panoramę Dubaju.

5. Zobaczyć Dubaj z helikoptera

Nie tylko z Burj Khalifa można podziwiać Dubaj, można też skoczyć ze spadochronem albo przelecieć się helikopterem. My wybraliśmy tą drugą wersje. 15 minut lotu helikopterem nad centrum Dubaju, nad znaną palmą i morzem robi naprawdę wrażenie. Pan pilot opowiada o centralnych punktach Dubaju pięknym angielskim. Brakowało nam tylko szampana.

6. Zobaczyć Burj Al Arab

Jumeirah Public Beach to jedna z kilku plaż w Dubaju. Dość szeroka, z białym piaskiem, z mnóstwem pięknych muszelek, z ciepłym morzem i gorącym słońcem. My nie leżeliśmy tam za długo, szkoda nam było czasu. Ale to z tego miejsca doskonale widać prezentujący się hotel Burj Al Arab. Nie często hotel staje się symbolem miasta, czymś co to miasto definiuje. Takie rzeczy tylko w Dubaju. Budynek powstał w 1999 r. I jest już pewnie zabytkiem. To tutaj, na lądowisku dla helikopterów, Agassi rozegrał spektakularny mecz. Ma niestandardowy kształt i7 gwiazdek. Cały sobą krzyczy: tu jestem! Wznosi się na 321 metrów, najmniejszy pokój ma zaledwie 168 m kwadratowych i prywatnego lokaja. Najtańszy noclegu to zaledwie 1400 dolarów.
My tym razem nie skorzystaliśmy.

7. Zobaczyć pokaz fontann

Pokaz fontann to prawdziwe widowisko. Pierwszy pokaz zaczyna się o 13:00, ale największy efekt jest oczywiście wieczorem. Pokazy odbywają się co 30 minut, za każdym razem z inną muzyką możemy obserwować doskonale przygotowany spektakl. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze animacje świetlne na Burj Khalifa. Polecamy, atrakcja zupełnie darmowa!

8. Zrobić zakupy w Dubai Mall

1200 sklepów, 120 restauracji i kawiarni, oceanarium o pojemności 10 mln litrów z 33 tysiącami zwierząt morskich w tym 400 rekinów. Jeśli ktoś ma ochotę może również pojeździć na nartach albo na sankach. I to wszystko mieści się w jednym miejscu, w największym centrum handlowym na świecie. Warto się tam wybrać nawet wtedy kiedy nie planujecie zakupów. Fantastycznie zaplanowane, a do tego gustowne i eleganckie miejsce.

9. Sprawdzić restauracje w Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah to kurort który łączy w sobie tradycję, nowoczesność i luksus. Na to niewielkie miasteczko składają się dwa luksusowe hotele, światowej klasy SPA, teatr, restauracje i bary. Atrakcja jest tutaj bazar i możliwość podziwiania tego miejsca z wodnej taksówki czyli tradycyjnej drewnianej abry.
My zjedliśmy kolacje w wyśmienitej włoskiej restauracji z widokiem na Burj Al Arab.

10. Potargować się na bazarze złota i przypraw

Golden Souk w Deirze czyli targ złota to jedno z popularniejszych miejsc w Dubaju. Niektórzy twierdzą, że to miejsce gromadzi 10 ton złota! My nie należymy do miłośników biżuterii, ale blask bransolet, naszyjników, pierścieni, diamentów, brylantów i szmaragdów zrobił na nas ogromne wrażenie. Oprócz świecidełek można tam kupić w dobrej cenie przyprawy, a szczególnie szafran. To miejsce wyjątkowo atrakcyjnie wygląda wieczorem. Na bazar polecamy dotrzeć łodzią. Dodatkowa atrakcja za złotówkę.

11. Wjechać na Dubaj Frame

Wielka złota rama w Dubaju to kolejne miejsce z którego można podziwiać miasto z wysokości. Dwie wieże o 153 metrowej wysokości, które połączone są mostem ze szklaną podłogą to naprawdę cud architektoniczny. Spacer po szklanej podłodze z takiej wysokości to niezły sprawdzian odwagi.
Rama Dubaju jest wybudowana w takim miejscu gdzie można zaobserwować przeszłości i przyszłość miasta.
Z wnętrza ramy, patrząc na północ można podziwiać stary Dubaj, natomiast patrząc na południe zobaczymy dubajskie drapacze chmur.
Przed wyjściem gościom prezentowany jest film, który pokazuje przyszłość Dubaju.to jak miejscowe władze wyobrażają sobie życie “po ropie” w Emiratach Arabskich.

W Dubaju atrakcji jest dużo więcej. Można odwiedzić na przykład Muzeum Dubaju czy spędzić całe dnie w parkach rozrywki albo zrobić zdjęcie flamingom. Jeśli robiliście w Dubaju coś spektakularnego a nie ma tego na naszej liście to dajcie znać w komentarzach.

Autor

"Wygoda" to bardziej ja. Kocham podróże, głównie z uwagi na możliwość doświadczania nowych miejsc, ludzi i smaków. W naszym tandemie jestem odpowiedzialna za inspiracje co do nowych kierunków, logistykę pakowania i zakupów oraz zdjęcia i relacje w Social Mediach.

Napisz swój komentarz

Pin It